Академія Кодування

Аби допомогти українським школярам розкрити власний потенціал в ІТ-сфері та продемонструвати безмежні можливості smart-технологій, команда ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» запустила курси з основ кодування з використанням візуальної мови Scratch. 

Спільно з Академією кодування і BrainBasket Foundation ми організували безкоштовні щотижневі заняття для дітей віком від 7 до 12 років. Scratch — один з найпопулярніших інструментів для навчання дітей програмуванню, який розробили в Массачусетському технологічному інституті. 

Заняття проходять  на базі Kyiv Smart City Hub з викладачами-менторами, які мають багаторічний практичний досвід роботи в провідних IT-компаніях України. Вони допомагають дітям створювати власні анімовані та інтерактивні історії, запускати в повітря дрони та власноруч програмувати роботів. Предмет викладається «з нуля». Від учнів не вимагають попереднього знання структурного програмування чи основ алгоритмізації. Написання програмних кодів розвиває аналітичне мислення, уяву та креативність. Навички програмування дозволяють дітям мислити швидко та чітко: вони розуміють, як влаштований світ навколо, встановлюють логічний ланцюжок подій і можуть передбачити, що буде далі.

У такий спосіб ми готуємо ґрунт для розвитку майбутніх IT-фахівців у країні, створення стартапів та високотехнологічних компаній. IT-галузь є однією з топових за рівнем заробітної плати в Україні. Сьогодні близько 46,6 % від усіх українських IT-спеціалістів працюють у Києві. Лише завдяки якісній ІТ-освіті ми зможемо у майбутньому збільшити кількість ІТ-фахівців і тим самим покращити і пришвидшити технологізацію міста. Наша освітня платформа направлена на те, щоб зацікавити київських школярів технічним конструюванням та програмуванням. Ці знання є якісною базою для подальшого професійного розвитку у технічних науках. В рамках Академії кодування ми хочемо досягти таких результатів:

  • зробити якісну IT-освіту для школярів доступною 
  • збільшити % учнів, які продовжують навчання у технічних закладах
  • забезпечити Київ ІТ-фахівцями 

Понад 300 дітей вже отримали сертифікати про успішне завершення навчального курсу. І це лише початок! Наша освітня стратегія — надавати всім дітям актуальні знання у сфері інновацій і технологій та допомагати їм у втіленні власних ідей. Щоб зацікавити школярів та стимулювати розвиток їхніх технічних навичок, ми обираємо різні формати:

  • участь дітей у хакатонах, IT-заходах по всій країні
  • створення команд для участі у Міжнародних змаганнях з робототехніки First Tech Challenge
  • подання проектів дітьми до “Громадського Бюджету”
  • участь дітей у краудфандинговій кампанії зі збору коштів для обладнання 
  • участь у Всеукраїнському конкурсі STEAM HOUSE
  • участь у проекті “Грант від мера”
  • участь у дитячому фестивалі StartUp 

Ми постійно вдосконалюємо навчальну програму для школярів, оновлюємо інформацію та проводимо заняття на додаткових локаціях. У рамках побудови глобальної освітньої платформи ми намагаємося залучити всі сегменти дітей шкільного віку, тому запускаємо безкоштовні курси на базі партнерських організацій та в рамках факультативів у столичних школах.

Інші освітні проекти