Четвертий день народження Kyiv Smart City Hub: результати роботи Share

22 травня суспільному простору Kyiv Smart City Hub виповнилося 4 роки. Хаб — перший в Україні інноваційний простір, створений спільнотою для спільноти, адже кошти для запуску міського смарт-центру були зібрані за допомогою краудфандингу, а це більш ніж 1 мільйон гривень. За ці роки наша команда зробила все можливе, щоб виправдати високу довіру громади та бути корисною місту. Ми провели більше 100 відкритих подій міської тематики, ініціювали актуальні дослідження з екології та урбаністики, підтримували міські стартапи й реалізували безліч проектів для розвитку розумного міста. Сьогодні Хаб є авторитетним інформаційним та експертним центром, освітньою платформою для дорослих і дітей, місцем проведення хакатонів, презентацій, командних зборів, а також — центром комунікації IT-професіоналів, що працюють над впровадженням смарт-сіти рішень. 

Одним з наших пріоритетів є якісна IT-освіта для дітей. Спільно з Академією кодування ми організували у Хабі безкоштовні щотижневі заняття з програмування для дітей віком від 7 до 12 років. Заняття проходять з найкращими викладачами, які мають багаторічний практичний досвід роботи в провідних IT-компаніях України. Ментори допомагають дітям створювати власні анімовані та інтерактивні історії, запускати дронів та власноруч програмувати роботів. Понад 400 дітей вже отримали сертифікати про успішне закінчення курсу. У новому навчальному році ми збираємося залучити до Академії кодування ще більше київських школярів, які виявляють схильність до точних наук та винахідництва.  

Kyiv Smart City Hub відкриває нові можливості розвитку та вдосконалення не тільки для дітей, але й для дорослих. Аби допомогти киянам професійно адаптуватися до діджиталізованого світу, ми створили і провели у Хабі навчальний курс Soft Skills. Мета програми — підвищити рівень емоційного інтелекту та навичок самоорганізації, які є дуже затребуваними на глобальному ринку праці. Слухачі дізналися про основи створення презентацій та менеджменту проектів, а також вивчали правила успішної комунікації задля досягнення цілей та реалізації кар’єрних амбіцій. У такий спосіб ми допомагаємо сформувати у Києві смарт-спільноту, яка продукує інноваційні зміни на всіх рівнях: у своєму домі, громаді, країні.

Разом з ізраїльськими партнерами ми запустили програму “Тель-Авів-Київ Смарт Сіті Акселератор” — найбільший акселератор проектів у напрямку смарт сіті в Україні. В рамках програми ми надали експертну допомогу та технічні ресурси стартапам, які хочуть стати частиною інформаційно-комунікаційної структури міста. Учасники отримали важливі знання з адміністрування та заповнення тендерної документації, вчилися основам дизайну, маркетингу та продакт-менеджменту. Вони дізналися, як правильно вибудовувати стосунки з інвесторами, підібрати команду та прискорити вихід продукту на ринок. У програмі взяли участь 37 аплікантів, які розробляють цікаві рішення у таких напрямках, як smart city технології, Інтернет речей, Big Data, cleantech, урбаністика, екологія та енергоефективність, технології для індустрій креативної економіки, фінансового сектору, медицини, освіти.

Kyiv Smart City Hub — еволюціонує, змінюється, розробляє ефективні смарт-рішення відповідно до нових викликів. Нам є, чим пишатися, але ми не зупиняємося і дивимося в майбутнє. Після карантину ми знову відчинимо двері Хабу, запустимо нові проекти і будемо активно популяризувати технології та інновації з наполегливістю та щирою любов’ю до нашого міста. Долучайтеся до інноваційного розвитку Києва і змінюйте місто разом з нами!


Інші актуальні новини