Екологічний флешмоб «Дерева замість квітів»

Команда ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» вже кілька років поспіль опікується розвитком екологічної свідомості людей та реалізацією еко-проектів у столиці. Ідея флешмобу «Дерева замість квітів» виникла у команди на початку 2019 року після перевірки якості повітря у 34 навчальних закладах Києва у рамках проекту «Безпечна школа». Моніторинг ситуації проводився ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» спільно з лабораторією Public Lab. Виявилося, що в повітрі значно перевищена концентрація діоксиду азоту — отруйного газу, що є продуктом горіння палива. Тривалий контакт з цією речовиною викликає загальне ослаблення організму і може стати причиною різних захворювань: дихальної недостатності, гаймориту, бронхіту, раку легень.

На думку експертів, діоксид азоту наявний у повітрі у великій кількості через близьке розташування шкіл до доріг з інтенсивним трафіком. Саме тому минулої осені наша команда вперше ініціювала флешмоб «Дерева замість квітів», приурочений до Дня вчителя, щоб створити природний захисний бар’єр з дерев між дорогою та школою. Акцію активно підтримали і партнери, які не тільки допомогли із закупкою саджанців, але й разом з командою Kyiv Smart City допомагали з підготовкою території та посадкою. Школярі і батьки принесли понад 1000 саджанців дерев та кущів, які власноруч висадили навколо навчальних закладів. Завдяки спільним зусиллям учасників акції навколо шкіл навесні розквітнуть декоративні яблуні, алея з кущів форзиції, спіреї, дейції та інші рослини. 

Cтворення захисного бар’єру з дерев між дорогою та школою є одним з найефективніших способів розв’язання проблеми забруднення повітря.   Залучення більшої кількості шкіл, висадка більшої кількості саджанців — спричинить зменшення концентрації отруйних газів і покращення якості повітря.  У цьому році в рамках всеукраїнського проекту «Озеленення України» за участю освітян, батьків та школярів відбудеться другий еко-флешмоб «Дерева замість квітів». Захід є частиною глобальної програми з висадки 100 мільйонів дерев у 100 країнах світу, запропонованої на щорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Мета акції — висадити понад 1 000 000 дерев за одну добу,  і у такий спосіб встановити рекорд України з наймасштабнішого висадження дерев. А також — залучити всіх небайдужих громадян до спільної справи, спрямованої на покращення якості повітря на території навчальних закладів та відновлення екосистеми України в цілому.

Інші освітні проекти