Комунікаційно-освітня платформа Kyiv Smart City School в рамках «Громадського бюджету-2019»

У грудні  2019 року в рамках комунікаційно-освітньої платформи Kyiv Smart City School відбулися три безкоштовні спецкурси для дітей і дорослих, які виявили бажання вивчати технології та інновації.  Мета програми — сформувати середовище розумних громадян, які завдяки якісній IT-освіті у перспективі зможуть ефективно працювати та вдосконалювати цифрову екосистему міста. На інтенсивних тренінгах під керівництвом досвідчених менторів школярі вивчали Scratch та Java — мови програмування, а дорослі учасники здобули практичні навички з розробки веб-ресурсів. Проект реалізовано завдяки активній підтримці киян, які проголосували за розвиток Kyiv Smart City School в рамках демократичного процесу розподілу міських коштів «Громадський бюджет-2019».

Тренінг-інтенсив з програмування за допомогою візуальної мови Scratch відзначався продуманою методологією та викликав щиру зацікавленість в учасників. Школярі вивчали основи програмування як індивідуально, так і в групах. За допомогою інструментів Scratch діти вчилися писати алгоритми, розвивали навички самостійної постановки задачі та вибору оптимального варіанту рішення, аналізували результати. Наприкінці курсу команди представили завершені проекти та привітали одна одну з успішним виконанням завдань. Формат факультативних занять зі Scratch для школярів був успішно протестований минулого року. Понад 400 учнів пройшли цей курс в осередках Kyiv Smart City School, які функціонують на базі комунальних шкіл столиці.

Ще одна унікальна освітня можливість, яку отримали київські школярі в рамках комунікаційно-освітньої платформи Kyiv Smart City School — це спецкурс з мови програмування Java. Під час факультативу школярі опанували навички з основ програмування, познайомилися з архітектурою мови та основними принципами Java, вирішували актуальні задачі та розвивали аналітичне мислення. Сьогодні Java є однією з найбільш затребуваних мов для розробки програмного забезпечення у всьому світі, зокрема – для створення комп’ютерних ігор та софту для побутової електроніки. Послуговуючись мовою програмування Java, київські школяри отримають рівні можливості освіти у порівнянні зі своїми ровесниками з найпрогресивніших країн.    

Цього місяця у Kyiv Smart City Hub усі бажаючі також мали змогу відвідати навчальний курс «Web-розробка для дорослих». У рамках курсу слухачі ознайомилися і навчилися основам розробки сучасних веб-сторінок із застосуванням найпоширеніших методик та інструментів. Зокрема, учасники оволоділи основними інструментальними засобами створення WEB-ресурсів, основними компонентами WEB-технології та WEB-дизайну, можливостями підготовки базових елементів WEB-сторінок (тексту, графічних зображень, звуку, анімації). Окрема увага приділялася технології роботи з графічними об’єктами. Галузеві експерти поділилися зі слухачами своїм досвідом використання інформаційних технологій в мережі Інтернет, сформулювали практичні рекомендації та домашні завдання.

Комунікаційно-освітня платформа Kyiv Smart City School — це джерело нових знань для всіх, хто зацікавлений у становленні інноваційного, комфортного та екологічного міського середовища. Активне відвідування спецкурсів платформи свідчить про запит від прогресивних громадян, які прагнуть опанувати смарт-інструменти для покращення свого життя. Для дорослих відкриваються нові області знань, придатних для професійного розвитку та служіння суспільству. Для дітей, які мають дослідницькій інтерес до комп’ютерних технологій, курси з програмування є успішною інвестицією у майбутнє. У такий спосіб команда проекту Kyiv Smart City School створює нові освітні можливості для успішного поширення інновацій у столиці. 

Згідно з опитуваннями, які проводилися серед учнів в рамках проекту Kyiv Smart City School, нам вдалося досягти таких результатів:

  • 10% учнів освітніх філій КСС пройшли навчання з основ програмування та ІТ-технологій 
  • 100% вчителів освітніх філій (9% вчителів всіх закладів Києва) пройшли курси з ІТ-технологій та підвищили кваліфікацію 
  • 40% учнів філій КСС (2% учнів з усіх закладів Києва) залучені до участі у проектах КСС 
  • 14 проектів  реалізовано в рамках Kyiv Smart City School 
  • 8 організацій залучені до партнерства та спільної соціальної активності  з Kyiv Smart City School 
  • 4 % навчальних закладів Києва залучені до екологічних проектів
  • 7% шкіл Києва пройшли моніторинг якості повітря і води
  • 6% шкіл долучилися до покращення якості повітря 
  • 17% - рівень обізнаності про цифрові міські сервіси
  • 11% - рівень діджиталізації 

Курси для нових професій і методів навчання — це виклики для традиційної системи освіти, яка не встигає виявляти гнучкість у пристосуванні до реалій сьогодення. Щоб допомогти киянам опанувати нові технології, команда ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» запустила власну освітню платформу нового зразка — Kyiv Smart City School, яка надає актуальні знання з технічних дисциплін та консолідує smart-спільноту за допомогою електронних сервісів. Головна мета Kyiv Smart City School — популяризація якісного IT-освіти, доступного кожному. Наша глобальная місія — сприяти появі нової smart-генерації, яка легко й вправно користується технологіями та розвиває розумне місто за допомогою інноваційних інструментів. Проекти Kyiv Smart City School ефективно доповнюють шкільну програму корисними навичками, які є затребуваними у глобальному інноваційному середовищі. Проекти Kyiv Smart City School ефективно доповнюють шкільну програму корисними навичками, які є затребуваними у глобальному інноваційному середовищі.

Інші освітні проекти