Про нас #smartcityhub

ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ»

Наша місія — виховати покоління активних смарт-громадян, які є основою екосистеми розумного міста та щодня діяльно сприяють його інноваційному розвитку.

В рамках нашої концепції smart-громадяни — це люди, які щодня користуються цифровими сервісами і послугами, мають активну життєву позицію та готові покращувати місто.

Незалежна, неприбуткова організація, яка ініціює та підтримує процеси розвитку комфортного розумного міста. Організацію було створено у Києві у 2016 році. Засновники ГО — Володимир Фльонц та Мирослава Громова. Головою Опікунської ради є Ярослава Бойко.

22 травня 2016 року розпочав роботу Smart City Hub — суспільний центр, який реалізує проекти розвитку комфортного розумного міста. Це перший в Україні інноваційний простір, створений спільнотою для спільноти, адже кошти для запуску міського смарт-центру були зібрані за допомогою краудфандингу, а це більш ніж 1 мільйон гривень. У стінах Хабу команда ГО запускає та розробляє проекти, щоб виправдати довіру громади та бути корисною місту. На початку роботи ми створили робочу групу, завдяки якій з’явилася концепція «Kyiv Smart City 2020». В рамках цієї концепції ми визначили подальший вектор розвитку міста, базуючись на екологічних, соціальних, економічних і культурних викликах. Цю концепцію підписала Київська міська рада 21 листопада 2017 року. Експериментуючи з різними формами взаємодії із суспільством та активно залучаючи аудиторію, наша команда визначила для себе пріоритетні напрямки для реалізації проектів.

Розробка та реалізація інноваційних рішень є одним з наших пріоритетів.

Основні напрямки діяльності ГО — це якісна IT-освіта для дітей і дорослих, екологічні ініціативи та цифровізація процесів життєдіяльності міста. Наша команда запускає унікальні проекти, які допомагають переосмислити культуру та механіку освіти у Києві з урахуванням глобальних цифрових трендів. В рамках комунікаційно-освітньої платформи «Kyiv Smart City School» ми доповнюємо традиційну освіту такими проектами, як курс програмування для школярів з Академією Кодування, курс з робототехніки «Arduino», курс з розвитку емоційного інтелекту «Soft Skills», модульний курс Kyiv Smart City, збірка практичних смарт-інструкцій з усіх аспектів міського життя «Путівник розумного киянина» та інші новаторські форми навчання технологіям та інноваціям.

Ми здійснюємо освітні та дослідницькі програми для покращення екологічної ситуації у столиці, серед яких — проект з популяризації культури споживання для школярів «ZERO HERO», екологічний флешмоб з озеленення територій «Дерева замість квітів», програма моніторингу якості повітря «Managing Air Quality» та інші проекти консолідації громади для захисту довкілля.

Діяльність ГО спрямована на розвиток законодавства та експертизи з впровадження штучного інтелекту для прозорого та ефективного управління містом. В рамках проекту «AI for Kyiv» ми досліджуємо питання етики та прозорості автоматизованого прийняття рішень у Києві. Головним завданням проекту є розробка практичних прикладів прозорого використання штучного інтелекту службами Київської міської адміністрації. Наша команда презентувала перший такого роду документ в країні, який детально розглядає основну термінологію напрямку штучного інтелекту, допомагаючи детермінувати найголовніші поняття та їх зміст. Документ порушує питання сучасного стану штучного інтелекту, надає відповіді мовою цифр та міркуваннями провідних світових експертів, а також — аналізує основні перешкоди на шляху до запровадження ШІ. Найвідчутнішою з проблем наразі визнано рівень обізнаності населення щодо технології. Документ висвітлює правові норми, що повинні бути встановлені для бережливого використання сучасних алгоритмів у столиці.

Еволюціонує, змінюється, розробляє

ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» — еволюціонує, змінюється, розробляє ефективні смарт-рішення відповідно до нових викликів. Як саме? Починали з чого...якi результати? Сьогодні організація є авторитетним інформаційним та експертним центром, освітньою платформою для дорослих і дітей, місцем проведення хакатонів, презентацій, командних зборів, а також — центром комунікації IT-професіоналів, що працюють над впровадженням цифрових рішень для комфортного життя у місті. Ми провели більше 100 відкритих подій міської тематики, ініціювали актуальні дослідження й освітні заходи з екології та урбаністики, популяризували електронні сервіси й послуги, підтримували міські стартапи й реалізували безліч проектів для розвитку цифрової екосистеми міста. Нам є, чим пишатися, але ми не зупиняємося і дивимося в майбутнє. Долучайтеся до інноваційного розвитку Києва і змінюйте місто разом з нами!

В основі нашого логотипу — знак Wi-Fi, який символізує зв’язок та об’єднання людей за допомогою технологій.

Ми працюємо над тим, щоб кожен киянин вже сьогодні міг почуватися у місті зручно та безпечно та реалізувати свій потенціал за допомогою сучасних онлайн-інструментів, електронних сервісів та послуг.

Команда

Ярослава Бойко

Голова Опікунської ради

yaroslava@kyivsmartcity.com

Координує діяльність організації з моменту її створення. Активний громадський діяч, професіонал у галузі «Розумних міст», «Креативна економіка», менеджер, ініціює та ефективно впроваджує інноваційні проекти, що вирішують багато викликів сучасних міст та суспільства, розвиває міжнародну співпрацю для залучення та впровадження глобальних інтелектуальних рішень в інфраструктуру Києва. Координує реалізацію таких проектів, як: Kyiv Smart City School, Kyiv Smart City Forum, Guide to the smart Kyivan, Kyiv Urban Atlas, Smart Ukraine.


Цінності: віра в унікальну та креативну українську націю, зовнішня та внутрішня естетика, толерантність, терпіння, увага до деталей як запорука успіху.

Мирослава Громова

Виконавчий директор ГО “СМАРТ СІТІ ХАБ”

hub@kyivsmartcity.com

Oчолює напрямок інноваційної освіти для дітей та дорослих. Засновник та куратор проектів в рамках освітньо-комунікаційної платформи Kyiv Smart City School. Займається просуванням електронного навчання, нових форм і методів навчання. Допомагає виховувати нове покоління у світлі світових освітніх тенденцій. Співорганізатор робочого процесу зі створення положення про Громадський бюджет міста Києва та його виконання в місті. Організувала та провела разом з ІТ-партнерами інкубаційну програму для міських стартапів на базі "SMART CITY HUB". Займається адміністративною діяльністю для реалізації проектів НУО.


Цінності: морально-психічний розвиток людини, командний дух.

Катерина Кисленко

Програмний директор

k.kyslenko@kyivsmartcity.com

Відповідальна за пошук та спілкування з іноземними та вітчизняними спікерами / наставниками, урядовцями / міністерствами, топ-менеджерами провідних міжнародних компаній.


Цінності: дотримання високих професійних стандартів, впровадження інновацій та відстоювання рівності.

Христина Ковкрак

Проектний менеджер Smart School

kovkrak@kyivsmartcity.com

Відповідає за взаємодію між усіма учасниками проекту, пошук та залучення партнерів, запуск та ініціювання нових курсів, організацію заходів, створення навчальних програм та функціонування платформи в цілому.


Цінності: професійний та особистісний розвиток, ініціатива, соціальна активність та робота в команді

Василь Товкайло

Проектний менеджер Smart School

tovkailo@kyivsmartcity.com

Відповідає за створення нових курсів для вчителів, спілкування з представниками освітніх галузей та координацію їх діяльності. Проводить уроки для дітей, розробляє методичні матеріали для курсів.


Цінності: навчання впродовж життя, готовність до змін та інновацій, етика та патріотизм

Валерія Яковлева

Проектний менеджер Kyiv Smart City Forum

Відповідає за організацію Kyiv Smart City Forum 2020. Ознайомлення відвідувачів заходу з досвідом Києва та світовими тенденціями впровадження концепції розумного міста. Просування інтелектуальних технологій та інноваційних рішень місцевих та іноземних компаній в рамках міської інфраструктури. Створення платформи для спілкування та обміну досвідом, розробка нових способів співпраці


Цінності:інновації та творчість, соціальна свідомість, раціоналізм

Даша Кузнецова

Проектний менеджер Kyiv Smart Environment

kuznietsova@kyivsmartcity.com

Відповідає за створення системи екологічного моніторингу. Дослідження та аналіз факторів, що негативно впливають на довкілля у місті Києві. Пошук та використання інноваційних рішень для досліджень та вирішення проблем. Формування екологічно відповідальної громадської позиції.


Цінності: здоров'я та життя людини, відповідальне споживання, сталий розвиток без загрози життю майбутніх поколінь

Документація та звітність