Проект «ZERO HERO»

Наша команда здійснює дослідницькі програми та освітні заходи для інформування населення щодо нагальних екологічних проблем і шляхів їх вирішення. 3 березня 2020 року у Колонній Залі КМДА представники ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» разом з MOZGI Ideas у партнерстві з «ЕКО-СТОКОМ» презентували проект із сортування сміття «ZERO HERO». Мета екологічної ініціативи — навчити дітей культурі споживання і правильного поводження з побутовими відходами. Відтепер освітні осередки Kyiv Smart City School стануть своєрідними Recycle Schools — в 20-ти загальноосвітніх школах Києва буде встановлено баки для роздільного збору сміття. Для учнів проводитимуться освітні лекції, на яких вони дізнаються, як саме переробляється сміття і чому так важливо його сортувати для покращення екологічної ситуації у місті.

Команда MOZGI Ideas займалась розробкою комунікаційної стратегії та візуального стилю для проекту. За останні роки сміття заполонило нашу планету. Воно стало справжнім монстром, яким можна лякати дітей замість бабайок. Саме ця ідея і лягла в основу концепції — нам потрібні Zero Hero, щоб  перемогти сміття. Для того, щоб ініціатива відгукнулась серед школярів, потрібно говорити з ними однією мовою. Тому, наші герої будуть комунікувати з дітьми через комікси та мемасики, перемагати сміттєвих монстрів у побутових та вигаданих ситуаціях. Графіка та тексти спонукатимуть школярів творити свої історії та шерити їх серед однолітків.

Після презентації проекту «ZERO HERO» діти з освітніх філій Kyiv Smart City School зіграли в еко-квіз із застосуванням інтерактивних технологій. Понад 100 школярів зі смартфонами в руках змогли висловити своє ставлення до проблем довкілля та подумати над їх вирішенням. Учні були вражені результатами гри «Правда чи міф?», у результаті якої дізналися вражаючі факти про екологію у світі та безпосередньо про екологічний стан Києва. Також, усі учасники заходу пройшли інтерактивне опитування "Наскільки ти свідомий мешканець свого міста?", яке показало, що учні активно користуються міськими сервісами, готові впроваджувати зміни і бути активними в процесі розвитку міста. 

2020 рік в осередках Kyiv Smart City School проголошено роком екології. Розумне споживання є трендом в навчальних закладах найпрогресивніших міст світу, і ми всебічно використовуємо цей досвід для виховання нової смарт-генерації у Києві. Цього року наша команда планує багато інтерактивних заходів, щоб розвивати екологічну свідомість школярів. Експерти проведуть цікаві лекції та воркшопи, на яких учні дізнаються, як саме вони можуть покращити екологічну ситуацію в рідному місті вже зараз. Спільними зусиллями ми навчатимемо дітей розумним технологіям, а також відповідальному споживанню та розвитку зелених зон міста.

Опитування, які проводилися серед учнів в рамках проекту Kyiv Smart City School, підтверджують, що учасники наших освітніх заходів стають агентами змін у власних родинах. Озброївшись новими знаннями, підлітки мотивують батьків сортувати сміття, частіше користуватись електронними сервісами і послугами, використовувати безконтактні платежі для оплати транспорту та комунальних послуг тощо. Наш проект покликаний змінити звичний ракурс навчання: щоб не батьки вчили дітей, а навпаки. Такий новаторський підхід спонукає підлітків до напрацювання екологічних звичок,  а батьків — мотивує підтримувати своїх дітей і також долучатися до практик смарт-життя. 

Інші освітні проекти