Результати роботи ГО “СМАРТ СІТІ ХАБ” у 2020 році

Кожного року, не порушуючи традиції, наша команда підводить підсумки року. І перше, про що хочеться сказати, так, 2020 був складним, але при цьому він був дуже продуктивним дня нас. 

Ми багато зробили й багато чого досягли навіть попри ряд перешкод і обмежень, які поставили для нас нові умови життя, локдаун і нова хвиля економічної кризи, яку викликала по всьому світу пандемія. Звісно, цей рік вніс корективи у план роботи, але водночас дав можливість розширити свої можливості. Ми змогли перенести всі наші проєкти в онлайн, та навіть презентувати нові.


1. Нагорода ТОП-100 Громадських організацій.

Наша команда отримала нагороду ТОП-100 за впровадження якісної IT-освіти для дітей і дорослих, екологічні ініціативи та цифровізацію процесів життєдіяльності міста. ТОП-100 - це яскрава демонстрація cпівпраці влади та громади, яка трансформувалася у партнерство. Це історії ініціатив, про які з гордістю можна розповідати не лише на міському рівні, але й презентувати на міжнародній арені. 

2. Стартував проект SMART UNIVERSITY.

Наша команда спільно з компанією освітніх технологій HUMAN запустили проект SMART UNIVERSITY, завдання якого — забезпечити підтримку українським ЗВО у впровадженні цифрової системи управління освітою і підвищити рівень цифрової грамотності серед учасників освітнього процесу. В рамках SMART UNIVERSITY для університетів буде розроблена і впроваджена індивідуальна програма з цифровізації. У результаті проекту учасники освітнього процесу будуть об’єднані на цифровій платформі, що була спеціально адаптована під структуру та процеси університету. Перенесення освітніх процесів в електронний формат підготує заклад до дистанційного навчання та будь-яких інших викликів сучасності.

3. IT-освіта для школярів: відкрили шість нових філій Kyiv Smart City School. 

Місія проекту Kyiv Smart City School — навчити дітей основам кодування та робототехніки, розказати їм про світові тренди у розбудові розумних міст та новітні українські проекти, що допомагають робити життя максимально комфортним, безпечним та екологічним. У такий спосіб ми виховуємо нову генерацію розумних громадян.З березня місяця кількість освітніх філій збільшилась до 20 осередків.Також до переліку закладів, де можна здобути доступну IT-освіту та пройти курси в рамках Kyiv Smart City School, долучився Київський Палац дітей та юнацтва. 

4. Smart City School — безкоштовна IT- освіта доступна кожному.

Стрімка діджиталізація сучасного світу, поява нових професій і методів навчання — це виклики для традиційної системи освіти, яка не встигає виявляти гнучкість у пристосуванні до реалій сьогодення. Саме тому наша команда вже зараз сприяє розвитку інформаційного суспільства в Україні, впровадженню інноваційних проектів та створенню єдиної освітньої екосистеми для навчання впродовж усього життя. З вересня місяця відбулося масштабування комунікаційно-освітньої платформи Kyiv Smart City School на всю Україну за рахунок діджиталізації діяльності та створення навчального закладу у системі Human. Тепер всі учасники навчального – виховного процесу в одному місці, всі курси на одній платформі, а можливість отримати безкоштовну IT-освіту є абсолютно у кожного. Навчання буде доступним всюди і завжди.

У 2020 році спільно з партнерами провели такі безкоштовні онлайн курси:

- Курс Scratch від КПДЮ – 203 учасника

- Курс Smart City – 370 учасників

- Курс «Програмуємо на Python» від нашого супер ментора Олега Горбача – 255 учасників

- Курси «Презентація для навчання та роботи» і «Мобільний контентмейкінг» від наших партнерів Цитрус Академії – 338 учасників

- Курс «Профорієнтація. День зі спеціалістом» від компанії ChoiZY – 128 учасників

- Курс «Soft Skills» від освітнього центру Unext – 145 учасників

Загалом, за 2020 рік провели – 96 освітніх ефірів для дітей з навчання IT-технологіям. 

5. Розробили першу в Україні навчальну онлайн-платформу з розумних технологій «Smart City».

Аби допомогти киянам розкрити власний потенціал та продемонструвати, як завдяки smart-рішенням вони можуть змінювати столицю вже сьогодні, ми розробили навчальну онлайн-платформу “Smart City” на основі Путівника розумного киянина, який ми презентували минулого року.  Інтерактивна платформа «Smart City» – це перший на сьогодні онлайн-ресурс із застосуванням штучного інтелекту для навчання, зі своєю власною структурою, методологією та логічним поєднанням різноманітних порад із застосування інновацій та електронних сервісів, які працюють в інфраструктурі столиці вже зараз. 

За 2 місяці роботи платформи маємо такі результати: 

Кількість користувачів: 1577

Кількість осіб, що пройшли курс: 970

Кількість людей, які отримали сертифікати за проходження курсу: 75

Кількість навчальних закладів, які бажають запустити даний курс: 44

6. Презентували проєкт із сортування сміття «ZERO HERO»

Мета екологічної ініціативи — навчити дітей культурі споживання і правильного поводження з побутовими відходами. Відтепер освітні осередки Kyiv Smart City School стали своєрідними Recycle Schools — в 10-ти загальноосвітніх школах Києва встановлено баки для роздільного збору сміття. 2020 рік в осередках Kyiv Smart City School проголошено роком екології. Розумне споживання є трендом в навчальних закладах найпрогресивніших міст світу, і ми всебічно використовуємо цей досвід для виховання нової смарт-генерації у Києві. Цього року наша команда провела багато інтерактивних заходів, щоб розвивати екологічну свідомість школярів. 

Спільними зусиллями ми навчатимемо дітей розумним технологіям, а також відповідальному споживанню та розвитку зелених зон міста. 

7. Smart City School Hackathon в рамках реалізації проєкту Громадського бюджету -2020.

З 15 по 18 грудня пройшов дитячий хакатон “Smart City School Hackathon”, який наша команда змогла реалізувати завдяки участі у Громадському бюджеті 2020 міста Києва. 

Незважаючи на карантин, цілих 34 команди учнів з освітніх філій Kyiv Smart City School змогли взяти участь у Хакатоні. Під час хакатону діти повністю занурилися у програмування, проявили свої IT-знання, навчитися вправно користуватися технологіями, виконували завдання та програмуватимували робототехніку в режимі реального часу під керівництвом менторів.

Результати: 

10% учнів освітніх філій Smart City School пройшли навчання з основ програмування та ІТ-технологій 

100% вчителів освітніх філій (9% вчителів всіх закладів Києва) пройшли курси з ІТ-технологій 

40% учнів філій Smart City School (2% учнів з усіх закладів Києва) залучені до участі у проектах Smart City School 

14 проектів  реалізовано в рамках платформи Smart City School 

8 організацій залучені до партнерства та спільної соціальної активності зі Smart City School 

4% навчальних закладів Києва залучені до екологічних проектів

Інші актуальні новини