Розвиток руху First Tech Challenge в Україні

Майбутнє людства тісно пов’язане з цифровізацією, методиками e-learning та розумними технологіями. Саме тому команда ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» вже зараз дбає про те, щоб надати школярам корисні знання з науки й техніки, а також розвинути їхній інтерес до винахідництва у конкурентному середовищі. Одним з потужних маркерів нашої роботи у цьому напрямку є розвиток руху FIRST Tech Challenge в Україні і підготовка команд до участі у міжнародних змаганнях в Румунії.  Цей проект з популяризації технічних дисциплін серед школярів реалізують у багатьох країнах світу.  Вперше в Україні змагання FIRST Tech Challenge in Ukraine відбудуться у квітні 2020 року. 

Мета проекту FIRST Tech Challenge — підвищити інтерес молоді до точних наук та сучасних технологій. В рамках конкурсної програми учні 7–11 класів проектують, створюють, програмують та керують роботами власного дизайну для гри на арені у форматі альянсу. Під керівництвом тренерів та наставників, учасники розвивають STEM-навички та практикують інженерні принципи, усвідомлюючи цінність наполегливої праці, інновацій та обміну ідеями у команді. У такий спосіб школярі навчаються визначати цілі, шукати шляхи вирішення проблем, моделювати ситуації, презентувати себе та результати своєї роботи.

Регіональними партнерами турніру FIRST Tech Challenge є США, Ізраїль, Арабські Емірати, Іспанія, Росія, Південна Африка, Румунія, Південна Корея, Канада, Нігерія, Нідерланди, Мексика, Ямайка, Ісландія, Ліван, Єгипет, Китай, Китайський Тайбей, Бразилія, Австралія, Індія. Команда Kyiv Smart City спільно з навчальним STEM-центром «Сократ», НВК №141 «ОРТ» м. Києва та технічним партнером — компанією 2D3D працює над тим, щоб Україна створила національну лігу FIRST Tech Challenge і також отримала статус регіонального партнера. 

Всього в Україні до змагань готуються сім команд, які прагнуть продемонструвати конструкторські здібності: KyivDynamics, WinexSpace, Robot&Monster, Noosphere Robotics, Comb bit, SSG, Волиняни.

Нагадуємо, що впродовж 2019 року команда ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» спільно з навчальним STEM-центром «Сократ» та технічним партнером — компанією 2D3D двічі провели інтенсивний курс підготовки менторів-вчителів для координації команд у турнірі FIRST Tech Challenge. Учасники тренінгу отримали важливу інформацію про специфіку обладнання та електронні складові роботи FIRST Tech Challenge. Майбутні ментори розглянули правила змагань, структуру формування команди й підготовки, події минулих сезонів. Також обговорили психологічні аспекти, пов’язані з віком учасників змагань.

Розвиток проекту FIRST Tech Challenge в Україні підвищить інтерес учнів до інженерних професій, а вчителям з технічних дисциплін надасть можливості впровадження нових форм та методів навчання. Всі учасники турніру отримають унікальний досвід та корисні навички, затребувані у найпрогресивніших країнах світу. Приєднання до глобального руху FIRST Tech Challenge — це великий крок для виховання смарт-генерації в Україні.

Інші освітні проекти