IT-освіта для школярів: у столиці відкрили шість нових філій Kyiv Smart City School

3 березня у Колонній Залі КМДА відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю між ГО “СМАРТ СІТІ ХАБ” та директорами шести київських шкіл задля популяризації якісної та безкоштовної ІТ-освіти для дітей. В результаті домовленостей ініціатива Kyiv Smart City відкриє нові освітні філії, які приєднаються до діючого з 2018 року проекту Kyiv Smart City School на базі комунальних шкіл у різних районах столиці. Для реалізації проекту залучені найактивніші керівники навчальних закладів та вчителі інформатики, які прагнуть змін та інновацій у сфері освіти.

Місія проекту Kyiv Smart City School — навчити дітей основам кодування та робототехніки, розказати їм про світові тренди у розбудові розумних міст та новітні українські проекти, що допомагають робити життя максимально комфортним, безпечним та екологічним. У такий спосіб ми виховуємо нову генерацію розумних громадян, які вже в юному віці отримують знання і навички, високо затребувані на ринку праці у найпрогресивніших країнах світу, а також заохочуємо вивчати технічні дисципліни. В рамках рамках заходу відбулося урочисте нагородження учнів, які успішно завершили курси відеоблогінгу та фотографії від нашого партнера Цитрус Академії.

Завдяки освітнім філіям Kyiv Smart City School, упродовж 2019-2020 учні проходять безкоштовне навчання за такими напрямками:

  • Scratch – візуальна мова програмування
  • Java – програмування для дітей
  • WEB-програмування та HTML для підлітків
  • Інтерактивний модульний курс «Smart city»
  • YouTube – блогерство та Instagram – фото від Цитрус Академії
  • Курси з профорієнтації від компанії ChoiZY
  • Курси підготовки до змагань FIRST Tech Challenge.

Ярослава Бойко, представник ГО “СМАРТ СІТІ ХАБ”, прокоментувала: “Відкриття шести нових філій Kyiv Smart City School допоможе школярам у різних районах Києва вдосконалюватися у технічних дисциплінах. Цього року ще більше учнів навчаться програмувати, отримають нові знання з робототехніки та вивчать основи IT-спеціалізації.. Наша мета — виховувати розумних громадян, які вільно користуються технологіями та завдяки електронним сервісам знають, як покращувати своє місто вже сьогодні. Також ми оголосили 2020 рік — роком екології. Завдяки проекту з нашими друзями Mozgi Ideals ми навчатимемо дітей відповідальному споживанню та розвитку зелених зон міста”.

До переліку закладів, де можна здобути доступну IT-освіту та пройти курси в рамках Kyiv Smart City School, також долучиться Київський Палац дітей та юнацтва, який з 1965 року відкриває для своїх вихованців багато можливостей. Оксана Добровольська, директор КПДЮ, прокоментувала: “Освіта, як і все українське суспільство, вступила в еру загальної діджиталізації. Київський Палац дітей та юнацтва є активним учасником цього процесу. Завдяки освітнім філіям Kyiv Smart City School на базі нашого позашкільного закладу упродовж навчального року учні проходитимуть безкоштовне навчання за різними ІТ-напрямками, які відкривають для наших вихованців багато можливостей, у тому числі щодо професійної орієнтації. Ми раді такій співпраці, адже це нові можливості для якісного навчання та розвитку.“

В рамках заходу команда Kyiv Smart City разом з MOZGI Ideas презентувала спільну екологічну ініціативу для юнацтва. Відтепер освітні осередки Kyiv Smart City School стануть своєрідними Recycle Schools, де будуть встановлені баки для сортування сміття, а також налагоджена логістика з вивозу відходів. Мета проекту — повністю змінити культуру споживання і поводження з відходами. Для учнів проводитимуться інтерактивні уроки з екології та різні цікаві заходи. Проект сприятиме вихованню екологічної свідомості школярів, навчить їх правильно сортувати сміття та жити, споживаючи відповідально. Головним партнером ініціативи виступила компанія “ЕКО-СТОК”.

Ірина Горова, співвласниця MOZGI GROUP, співпродюсер MOZGI Entertainment, зазначила: “Я сама мама і хотіла б, щоб мої діти росли відповідальними не лише до самих себе, але й до оточуючого світу. Як власниця бізнесу, я підтримую такі ініціативи всередині компанії. Ми також сортуємо сміття в офісі. Популяризуючи цю проблему, розвінчуючи міфи про складність сортування і навчаючи цьому дітей, ми зможемо реально покращити екологічну ситуацію в Україні“.

Команда MOZGI Ideas розробила спеціальний дизайн для постерів й баків для сортування сміття в осередках Kyiv Smart City School. Влад Болсун, креативний директор MOZGI Ideas, пояснив: “Глобально — це проект не просто про сортування сміття, а про виховання відповідального споживання в суспільстві. Цю думку підтримують всі в нашій команді. Проблема забруднення навколишнього середовища настільки гостра, що сміття стало справжнім монстром, яким можна лякати дітей. Такий собі сучасний бабайка. Саме ця ідея лягла в основу концепції Zero Hero. Ми створили дві команди, героїв та сміттєвих монстрів, помістили їх в мальовані комікси, так звані «меми», де вони заговорили близькою школярам мовою“.

Щоб заохотити дітей із освітніх філій Kyiv Smart City School екологічною тематикою, наша команда запропонувала зіграти в еко-квіз із застосуванням інтерактивних технологій. Понад 100 школярів зі смартфонами в руках сьогодні змогли висловити своє ставлення до проблем довкілля та запропонувати своє бачення їх вирішення. Учні були вражені результатами гри “Правда чи міф?”, у результаті якої дізналися вражаючі факти про екологію у світі та безпосередньо про екологічний стан Києва. Також, усі учасники заходу пройшли інтерактивне опитування “Наскільки ти свідомий мешканець свого міста?”, яке показало, що учні активно користуються міськими сервісами, готові впроваджувати зміни і бути активними в процесі розвитку міста.

В рамках заходу наші партнери Human, Комп’ютерна академія ШАГ, компанія 2d:3d, Київський Палац дітей та юнацтва організували для школярів цікавий командний квест, який моделює можливості громадянина у розумному місті. Учні вчилися писати заявки для участі у Громадському бюджеті, практикувалися у сортуванні сміття, здійснили VR-квест розумним містом і навчилися керувати роботами для вирішення поставлених задач. Також учасники вирішували питання доцільного паркування машин, відвідали острів медіаграмотності. За проходження кожної зупинки команди отримували наліпки. Наприкінці заходу всі учасники отримали подарунки від організаторів.

Партнери заходу: MOZGI Ideas, Цитрус Академія, Профорієнтаційна платформа ChoiZY, Комп’ютерна академія ШАГ, Київський Палац дітей та юнацтва, Human, 2d3d, “ЕКО-СТОК”.

До співпраці залучені школи: Деснянський район, середня загальноосвітня школа № 275 ім. Кравчука, Дарницький район, спеціалізована школа I-III ступенів № 255, Дніпровський район, середня загальноосвітня школа I-III ступенів № 158, Шевченківський район, середня загальноосвітня школа № 175, Солом’янський район, спеціалізована школа № 71, Шевченківський район, санаторна школа-інтернат № 20, Оболонський район, середня загальноосвітня школа № 245, Голосіївський район, спеціалізована школа I-III ступенів ім. К. Гапоненка №110, Подільський район, спеціалізована школа № 3, Шевченківський район, спеціалізована школа № 61, Дарницький район, Скандинавська гімназія, Оболонський район, школа І-ІІІ ступенів №29, Подільський район, середня загальноосвітня школа 93, Печерський район, спеціалізована школа №80, Дарницький район, ліцей “Наукова зміна”, Шевченківський район, Технічний ліцей, Шевченківський район, школа 1-3 ст. 25, Оболонський район, НВК школа l-ll ступенів -ліцей “Управлінські технології”” №240 “Соціум”, Деснянський район, середня загальноосвітня школа 306, Голосіївський район, ліцей №227 імені М.М.Громова.

Інші освітні проекти